Logo

Fayda Bilişim'e Hoşgeldiniz

Kampanyalarımızdan ve Hakkımızda daha fazla haber için E-bülten listemize kayıt olabilirsiniz.

Bayimiz Olan KAZANIYOR

Sizlerde kaliteli hizmetlerin müşterilere ulaşması için Bayimiz olun, Hem Siz Kazanın, Hem müşterileriniz kaliteden Fayda'lansın.

Bayimiz Olmak İçin Tıklayınız.
Bayilik Sözleşmesi

Bayi Girişi

Fayda Bilişim

E Ticaret

E Ticaret

E ticaret nedir?  e ticaret elektronik ticaret’in kısaltılmasıdır. Peki elektronik ticaret nedir? Kısacası e ticaret, internet üzerinden yapılan ticarettir. İnsanlar internette ürün satın alırlar. Genellikle bu ürünleri kredi kartlarıyla, havale yoluyla ya da kapıda satın alırlar.
 
E ticaret, 1995’ten sonra internetin hayatımızı girmesiyle öğrenmeye başladığımız bir kavram fakat e ticaretin ne olduğunu daha çok 2000 li yıllarda öğrenmeye başladık ve e ticaret nedir sorunun cevabı kafamızda yeni yeni oluşmaya başladı ve hala da sorunun cevabı değişmekte. Çünkü e ticaret her geçen gün gelişmektedir.
 
E ticaret uzun süre Türkiye’de güven kazanmadı fakat artık ülkemizde birçok insan alışverişini internet üzerinden yapmaktadır.  “E ticaret nedir?” sorusunu soran birçok insan artık yakınındaki birinden bilgi edinebiliyor. Çünkü herkesin çevresinde mutlaka internetten ticaret yapan birisi var.
 
Elektronik ticaret sistemi arkasında kurulacak bilgisayar sistemi ile stok takibi daha etkin bir şekilde yapılır, stok maliyetleri azalır.
 
Hizmet sektörünün ticaretin içinde direk yer alıyor olması, tüketici için daha verimli ve etkili müşteri servisi sağlar.Satış ve stok bilgilerinin kesinliği, üretimin planlamasını ve ihtiyaçların belirlenmesini kolaylaştıracağından, üretimin verimi artar, süresi azalır.Rekabet piyasa fiyatlarını mümkün olduğunca aşağıya çeker, tüketici açısından daha ucuz, kaliteli ve sürekli mal tedariki imkanı doğar.Pazaryeri tüm dünyaya açıldığı için doğal olarak rekabet artar. Bunun sonucu olarak satın alma maliyetleri düşer.İşletme için maksimum faydanın hesaplanması ile gereksiz harcamalara son verilir. Satış, pazarlama ve dağıttım maliyetleri azalır.
 
Bilgi ve iletişim teknolojileri kullanıldığı için daha güvenli ve hızlı bilgi değişimini, etkin bir şekilde olan e ticaret ürünlerin tanıtılmasını, pazar taleplerindeki değişimlere hızla uyumu sağlar.İşlemlerin çok kısa bir sürede tamamlanması ile ilgili bilgi tekrarı önlenir ve e ticaret kolaylaştırılması, etkinleştirilmesi sağlanır.Ulusal ve uluslararası ticaretin çok daha hızlı güvenilir ve ayrıntılı olarak izlenmesiyle iç ve dış ticaret politikalarının daha sağlıklı bir şekilde belirlenmesini, ticari faaliyetlerin tabana yayılarak, ticaretin geliştirilmesini ve küreselleştirilmesini, uluslararası ticaretten daha fazla pay alınmasını sağlar. 
Fayda Bilişim Facebook Fayda Bilişim Twitter Valid CSS!
Copyright © 2012-2024 Fayda Bilişim Tüm hakları saklıdır. © Web Tasarım  
 • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
 • Web Programlama

  Tanıtım Videosu Filmi

  Logo Tasarım

  Grafik Tasarım

  Marka Tescili

  Hosting Hizmetleri

  Kurumsal SEO